הטלוויזיה קיימת ברוב הבתים בין אם בדמותה הותיקה כמסך גדול בסלון וחיבור לחברת יס או הוט ובין אם בדמות מודרנית יותר עם חיבור למחשב וצפייה בנטפליקס ואמזון או בשילוב של הכל מהכל.

בעידן הקורונה והסגרים, הויכוחים הפוליטיים הסוערים ואתגרים אחרים, האסקפיזם והעולם הורוד שמציעה הטלוויזיה, מפתים מתמיד.

זאת בדיוק הסיבה למה הסדרה אמילי בפריז, בנטפליקס הגיעה אלינו בתזמון מצוין.

*זהירות ספויילרים!

הבריחה לפריז היפה בזמן שנתב”ג סגור

וגם כשהנתב”ג לא סגור, לטוס לחו”ל רק כדי לשבת בבידוד, זה לא בדיוק מה שאנחנו רוצים נכון?

ולכן אנחנו פה, תקועים בארץ הקודש מתנחמים מול המסכים (רק לא זום!!!) וגולשים במחשבות אל עולמות יפים, קסומים ומעניינים יותר.

הסדרה מתחילה בכך שהבוסית של אמילי בשיקגו, צריכה לטוס לשנת עבודה בפריז, דבר שהיא ייחלה לו בכל ליבה, אך היא מגלה בהפתעה שהיא בהריון ומציעה לאמילי לטוס במקומה. (אכן כבר טוב מכדי להיות אמיתי אבל קצת אופטימיות לעולם לא תזיק).

איך שאמילי נוחתת בפריז ,מסתבר שהיא הגיעה לעולם האגדות ואנחנו, הצופים יחד איתה. אגדה מודרנית עם נוף אורבני מהמם של עיר האורות, נהר הסיין היפיפה, הבצקים הטעימים בטירוף ובכללי האוכל השמיימי המקומי.

רומנטיקה ואופנה

עיר הרומנטיקה מוצגת בסדרה כרומנטית עוד יותר בדמות פריזאים חתיכים ופלרטטניים, צילומים בהיילטים הרומנטיים של פריז שבינהם ניתן לזהות את שדרת שאנז אליזה המפורסמת, גבעת מונמארטר שהיוותה בית בזמנו לאמנים יוקרתיים כגון פבלו פיקאסו וסלבדור דאלי, איזור מגדל האייפל וכמובן מסעדות ובתי קפה מלאים בסטייל והנאות. הפריזאים אוהבים להינות, כך טוענת הסדרה עם ציטוט שהפך למשפט מפתח “אתם האמריקאים חיים כדי לעבוד ואנחנו הפריזאים עובדים כדי לחיות”.

האופנה המרהיבה הכוללת אאוטפיטים צבעוניים ובלתי נשכחים של אמילי וסטייל מאופק ואלגנטי יותר מצד הקולגות הפריזאיות שלה, בינהן סילבי הבוסית החדשה והקשוחה שלה בעיר והאירועים הזוהרים בסדרה מזמינים אותנו להיות זבוב על הקיר שם.

אמילי נאלצת להתמודד עם שלל אתגרים במהלך הסדרה אך נשארת אופטימית ומקפידה לקום בהשראה לאחר כל נפילה. היא לא בוכה, לא עצובה מכלום מה שיכול להראות קצת רובוטי אך זה בדיוק האסקפיזם הנכון לימינו.

והדובדבן שבקצפת כמובן הוא גבריאל, השכן השרמנטי והנאה של אמילי, שרק מלהביט בו דרך המסך הלב רוטט והדמיון מפליג.

לסיכום, יעד מהמם בחו”ל, התמקדות בעולמות האופנה והיופי בתיבול רומנטיקה ואהבה לצד כייף הם בדיוק המרכיבים למתכון מנצח של סדרה שעושה טוב על הלב, בעיקר בימים אלה.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן