ג’וזף רובינט “ג’ו” ביידן הבן זכה בבחירות האחרונות בארצות הברית והפף לנשיא ה-46 במספר.

לפני שנבחר לכהן כנשיא של אחת המעצמות הגדולות בעולם, הוא כיהן בתור סגן נשיא של ברק אובמה בשנים 2009-2017 ובמשך 36 שנים ייצג את מדינת דלוואר בסנאט של ארצות הברית מטעם המפלגה הדמוקרטית.

התגובות לזכייתו של ביידן בבחירות ארצות הברית

דמוקרטים רבים חגגו את זכייתו ואזרחים רבים הביעו את תמיכתם בנשיא החדש במדינתם. כוכבי הוליווד רבים בירכו את הנשיא הטרי על זכייתו, ביניהם כוכבות כמו ריס וויתרספון וג’ניפר אניסטון.

סגנית הנשיא, קמלה האריס, האישה הראשונה בתולדות ארצות הברית אשר מכהנת בתפקיד הזה, העלתה סרטון שלה משוחחת בטלפון עם ביידן לאחר הודעת הזכייה בבחירות ובסרטון היא נראית שמחה ומחויכת תוך כדי שהיא אומרת לביידן: ” עשינו את זה ג’ו. אתה הולך להיות הנשיא הבא של ארצות הברית”.

לצד אזרחים רפובליקנים שאינם תומכים בזכייתו של ביידן ולצד חשד לזיופי קולות במדינות מסוימות בתוך ארצות הברית, ניראה שרבים שמחים דווקא מהזכייה. ביידן לא התרגש  ממתנגדיו ובנאום הניצחון שנשא, הושיט ענף של זית לתומכי טראמפ ואמר שבתור מי שהפסיד כמה פעמים הוא יכול להבין את אלה שהתאכזבו מזכייתו וביקש לתת הזדמנות זה לזו, הוא, תומכיו ומתנגדיו כדי לגשר על הפערים ולצעוד לעבר עתיד משותף וטוב.

בנאום הניצחון שלו, קרא ג’ו ביידן לשים קץ לשיסוע העמוק בעם האמריקאי והבטיח לחתור לאחדות האומה שמתמודדת עם מציאות לא פשוטה של וירוס הקורונה, גזענות ומיתון כלכלי.

“הגיע הזמן לרפא את אמריקה” הוא קרא בנאומו ועשה רושם שהוא מתכוון לכל מילה.

ביידן וישראל

מבחינת יחסו לישראל, לג’ו ביידן יש רקורד של אהדה ותמיכה במדינה יהודית לצד מתן מקום גם לעם הערבי ולפלסטינים. מצד אחד ביידן מוקיר את מדינת ישראל וחשיבותה לעם היהודי ובכלל, ומצד שני בעבר התנגד להתנחלויות. במרוצת השנים הוא הביע תמיכה במדינה היהודית שוב ושוב, אך כמובן העמדות האמיתיות יתגלו בקרוב, עכשיו כשהוא מכהן בתור הנשיא החדש של ארצות הברית.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן