תחילתו של עידן חדש

אי שם בדצמבר 2019 התחילו ניצנים קטנים עד שהפכו למפלצת בעלת הרבה ראשים- וירוס הקורונה.

במדינת ישראל ידענו משברים רבים בעקבותיה, סגרים, אובדן מקומות עבודה ומקורות פרנסה, מאבקים מול ביטוח לאומי ומס הכנסה לקבל אבטלה וסיוע, הפרדות מקרובינו האהובים הנמצאים בקבוצת סיכון ואף אובדן שפיות וחיים במקרים הקיצוניים.

בין אזרחים שומרי חוק המבצעים בקפדנות יתרה את ההנחיות לבין פקפקנים שבטוחים שהכל זה הגזמה, רובינו ככולנו כמהים לפתרון. הרי זה ברור שהקורונה לא הולכת להעלם סתם ככה, כמו מחלות רבות אחרות, היא כנראה הגיעה כדי להישאר ועלינו מוטלת המשימה הלא פשוטה של ללמוד לחיות לצידה.

החיסון לוירוס הקורונה- תקווה או אכזבה?

חיסון נגד וירוס הקורונה בהחלט מרגיש כמו אור בקצה המנהרה, אך גם כאן יש אי וודאות.

רופאים בכירים טוענים כי החיסון לוירוס הקורונה שפותח על ידי חברת פייזר, לא באמת יעיל ב90%.

לפי הטענה, הניסוי של חברת פייזר בודק את יעילות החיסון בתת אוכלוסייה שנבחרה עבור הניסוי ואינה מייצגת את קהל היעד האמיתי עבור החיסון. כאשר החיסון נבדק על פלג אוכלוסייה מסוים בלבד ולא על כלל האוכלוסייה המגוונת, יעילותו יכולה להשתנות ולרדת משמעותית כשאכן ישתמשו בו על כלל האוכלוסייה.

מדובר בחיסון חריג מבחינת תנאים, למשל יש לשמור אותו בקור עמוק מה שמהווה אתגר להפצתו בעולם, יש בו חומרים שטרם אושרו לשימוש על בני אדם ונטען שהכמות שצריך ליצר היא 2 מיליארד מנות, דבר שבלתי אפשרי בפרק זמן כזה קצר ואף יאלץ לתעדף אוכלוסיות במתן החיסון אפילו רק בתוך ארה”ב, מה שעלול לחרוץ גורלות רבים.

אמנם מלבד חברת פייזר גם חברת מודרנה וחברת Biontech  מפתחות את החיסון אך זה עדיין ככל הנראה לא יספיק. ישראל מיועדת לקבל את החיסון בכלל אחרי ארה”ב וגרמניה ולאור העובדה שכנראה לא יהיו מספיק מנות אפילו בתוך ארה”ב, ההמתנה עלולה להיות גבוהה מהרגיל, כמו שאומרת לנו המזכירה האוטומטית בחברות טלוויזיה וסלולר.

עדכונים לתאריך: 23.11.21

וירוס הקורונה נתפשט ברחבי אירופה והעולם, על פי פרסומי המודעות מהעיתונים, רקע ההתפשטות בקרב האוכלוסיה הינה כתוצאה מ אי התחסנות בקרב האוכלוסיה.

בזמן שמדינת ישראל לקחה על עצמה כפרויקט להתמודד עם הגל הרביעי, אזרחי מדינות אירופה אינן משתפות פעולה ויוצאות להתחסן.

אחת מהמדינות הבולטות היא אוסטריה אשר מרבית האוכלוסיה אינה מחוסנת ואחוז ההתחסונות עומד על כ40% בלבד.

עוד נמסר כי בישראל התגלו ביממה האחרונה כ497 חולים בנגיף אך כרגע הגבלת הטיסות מנתב”ג אינה עומדת על הפרק

נמשיך ונעדכן.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן