גמזו מאיים בסגר שלישי, אירופה מחמירה הנחיות, עולם התרבות בישראל סגור כל התקופה הזאת, המורים והתלמידים נשאבים לתוך הזום ואנשים רבים נותרים ללא פרנסה ועסקים נסגרים.

הביטוח לאומי סגור, המענה הטלפוני לוקה בחוסר ידע מצד הנציגים ולקבל דמי אבטלה ומענקים זה לא דבר של מה בכך. שירתנו בצבא, עבדנו שנים ושילמנו מיסים אבל עכשיו משהגיע תורנו לקבל, דברים מתמהמהים. מותר להיפגש 10 אנשים בפנים ו20 אנשים בחוץ אך חס וחלילה לא למטרות עבודה. הגיוני לא? קולגות ולקוחות מדבקים יותר מחברים וקרובי משפחה. רגע, מה?

אספנו כאן בשבילכם 5 טיפים לאתגר הכלכלי בעקבות וירוס הקורונה שכולנו חווים.

  1. יזמות. תיזמו, תיצרו ותחשבו מחוץ לקופסא. תעבירו את העסקים שלכם לאונליין, תיצרו קורסים ותכנים אינטרנטיים בנושאים שאתם טובים בהם, תתאימו את העבודה שלכם לקהל קטן פרונטלי ולקהל בזום. זה הזמן ללמוד תחום חדש, לפתוח עסק אפייה מהבית שמעולם לא חשבתם עליו קודם. אל תתנו לשום דבר לעצור את היצירתיות שלכם.
  2. במקום להתרכז רק בעצמכם ובקשיים שלכם תשאלו ” איך אני יכול/ה להשתמש בכישרון וביכולות שלי כדי לתת לאחרים?” ברגע שזה יהיה הפוקוס שלכם, תתחילו לקבל רעיונות, טלפונים ,מיילים ובקיצור, התשובות לא יאחרו להגיע. תצאו מהאנוכיות אל החשיבה הקולקטיבית.
  3. זה הזמן לתחביב שתמיד רציתם לעשות ולא היה לכם זמן. גם אם הוא דורש מכם שתלמדו. יש היום אינספור פלטפורומות אינטרנטיות זולות למשל udemy וnew skills share  עם מגוון קורסים במחירי רצפה.
  4. תזכרו שהכל עובר בחיים וגם זה יעבור. המשבר הוא כלל עולמי ולא רק פרטי שלכם. תנסו ללמוד ממה שקורה ולמצוא את הטוב ולחשוב על אחרים ולא רק על כאבכם האישי. אפשר ללמוד רוחניות, מדיטציות, ספורט וכל מה שמעניק פרספקטיבה אחרת.
  5. תנו כבוד לזולת, אל תתיימרו לדעת הכל ותשמרו על ענווה אנושית. ואהבת לרעך כמוך מעולם לא היה משמעותי יותר מהיום.

בהצלחה!

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן