הקיץ של השנה התעכב לפני עזיבתו כמעט כמו הקורונה, שכמובן עדיין מתעכבת.

לכן כשסוף סוף התחיל לרדת גשם והטמפרטורות נסקו מעט, אנשים רבים נשמו לרווחה.

גשם הוא הרי מקור הברכה, גם בישראל. האמנם?

למדינת ישראל ישנם יחסים סבוכים עם מזג האוויר שלה כבר שנים וגם בחורף שעבר התוודענו להצפות מסוכנות, חוסר מוכנות של תשתיות לספוג את הגשמים ואסונות כמו זוג צעיר שטבע במעלית ואדם שהציל אדם אחר שהיה תקוע ברכבו המוצף אך נסחף בעצמו עם זרם המים.

גם השנה, לאחר ראש השנה וקצת לפני תחילתה של שנה אזרחית חדשה, הגשם שאמור להיות מקור הברכה ומזג האוויר הקריר שחשוב מאוד להתקררות כדור הארץ ומדינת ישראל- יוצרים כאן כאוס.

חורף  בישראל 2020-2021

ההצפות שהיו בשבוע שעבר בנס ציונה ובהוד השרון גרמו להצפות כבישים ואף מבנים וניתן לראות את כוחות החילוץ וההצלה מחלצים ילדים מגן ילדים ואת כוחות כיבוי האש מתריעים לא לשהות במפלסים, חניונים ומעליות מתחת לקרקע כאשר יש סכנת הצפה. אף התריעו ששלולית תמימה בחניון יכולה לסחוף את הרכב ולסכן חיים.

פרויקט הרכבת הקלה ברמת גן נמצא בסכנה אף הוא, המנכ”ל נת”ע חיים גליק הודיע לראש העיר שללא הניקוז המתאים שהעירייה צריכה להשקיע בו, גורל הפרויקט לא ידוע. גם בדלית אל-כרמל, צמוד לחיפה נראו הצפות רציניות

הגשם בישראל נוטה להיות חזק מאוד. בניגוד למה שישראלים רבים עלולים לחשוב על אירופה, אכן יש בה יותר ימים גשומים אך רוב הגשמים קלילים יותר מאשר בישראל ואין ריכוז כזה גבוה של מים בבת אחת. בנוסף, התשתיות בנויות שם בהתאמה למזג האוויר.

גם בישראל יש מזג אוויר גשום וחורפי והגיע הזמן אחת ולתמיד שהרשויות יכירו בכך ויעבדו להתאים את התשתיות במדינה למזג אוויר האמיתי שלה שכולל גשמי זלעפות בחורף, בדיוק כמו שיש התאמה לקיץ החם פה מבחינת התקנת מזגנים בכל דירה ומשרד, שמשיות וחופשות בים.

מלבד הקורונה, יש עוד סכנות חשובות לטפל בהן והצפות הגשמים וריבוי הסערות במזג האוויר בישראל הן בדיוק הסכנות האלה.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן