רבים מאתנו כבר צפו, צופים או יצפו בסדרה עטורת השבחים והפרסים- משפחה מודרנית.

 קיים בה עם מימד שלא קיים בכל סדרה- דיבור ישיר של הדמויות למצלמה כמו לחבר או למטפל.

תמונה מתוך יוטיוב

 גם אלה שבוחרים לא לצפות בה, בעיניי, לא יכולים להתעלם מהקסם ששבה את העולם. בדיוק כמו סיינפלד וחברים- אפשר לאהוב, אפשר לשנוא, אבל אי אפשר להתעלם.

הדמויות בסדרה בנויות בצורה מרתקת, אף דמות אינה מושלמת, כולם מאוד אנושיים, עושים טעויות מצחיקות ונכשלים בגדול כמעט בכל פרק. אך בסוף הפרק תמיד מגיעה האתנחתא, ההשלמה וההבנה שהם אולי לא מושלמים, אבל לגמרי שלמים. שלמים עם עצמם ועם המשפחות שלהם שללא ספק הן עמוד התווך העיקרי בחייהן.

קצת רקע למי שלא מכיר או פספס בטעות את התענוג (ספויילרים קלים)

המשפחה היא קלייר ופיל, עקרת בית וסוכן נדל”ן ולהם 3 ילדים- היילי, אלכס ולוק. היילי היא יפיפייה, מקובלת וקצת שטחית, אלכס היא המדענית והגאון הרציני בבית ולוק הוא הילד הטוב והשטותניקי.

לקלייר יש אח בשם מיטשל, הוא גיי וחי בזוגיות אוהבת ודרמטית עם בן זוגו קאם. במהלך הסדרה  הם מאמצים ילדה מווייטנאם ואף מתחתנים.

לקלייר ומיטשל יש אבא, ג’יי. ג’יי גרוש מאם ילדיו ונשוי בשנית לאישה יפיפייה ולטינית בשם גלוריה הצעירה ממנו בכ15-20 שנה ולה יש בן מנישואיה הראשונים בשם מני (מנואל).

במהלך הסדרה גלוריה נכנסת להריון מג’יי ונוסף עוד ילדון שובב בבית.

המסר העיקרי בסדרה

 זה בסדר להיכשל וליפול על הפנים, רק תזכרו לקום ולחייך. כולנו אנושיים לטוב ולרע בואו נשאף להיות שלמים עם מי שאנחנו ולא לנסות להיות מושלמים.

המשפחה היא משענת גדולה שאין עוד כמוה ובסופו של יום, על כל מגרעותיה, היא הדבר השפוי והיציב שיכול להכיל אותנו ולהיות שם בשבילנו.

כל דמות בנויה בצורה כל כך שלמה, אמפטית ומורכבת שכל אחד מאתנו יכול לזהות את עצמו בדמויות האלה ובסיטואציות שהן חוות. מדובר בקומדיה מצחיקה, קלילה ואופטימית שנותנת לנו אישור חשוב- לצחוק על עצמנו דרך הדמויות בה. כמו בסדרה חברים, כל אחד היה רוצה שישה חברים כאלה, גם במשפחה מודרנית, כל אחד היה רוצה קרובי משפחה כמו בסדרה הנפלאה הזאת.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן