כולנו יודעים שהתרבות הישראלית עוברת מכה חזקה בבטן הרכה שלה כבר 9 חודשים.

בעוד שמדינות אירופה כמו צרפת וגרמניה פתחו במשך כמה חודשים, לאחר הסגר הראשון, בתי קולנוע ותאטראות לכמות קהל מוגבלת עם מושבים רחוקים זה מזה, התרבות בארץ המשיכה לישון שינה עמוקה.

לעומת זאת, אמני ויוצרי ישראל ערניים מתמיד. לקחו להם את הפרנסה, הזהות ואת תחושת המשמעות וההגשמה. כמו שלכולנו כואב לא לחבק את סבא וסבתא בימים אלה, לאמנים כואב לא לעשות את מה שהם נועדו אליו.

אך דווקא ולמרות התנאים הקשים, אמנים כיום מוצאים דרכים מקוריות וייחודיות להמשיך להיות מי שהם ולתת ערך, שמחה ועונג לנו, קהל הצופים.

וכך בנוסף לתיאטרון גשר שפתח פסטיבל אונליין, הצגות מחאה על הגג בתיאטרון הערבי-יהודי ביפו, ותיאטראות אחרים שמתאימים את ההצגות למדיה האינטרנטית, שחקנים, זמרים ופרפורמרים התחילו להופיע בחצרות של בתים ואף בחדרי סלון.

כך תוכלו למשל לגלות את ההצגה המרגשת והמצחיקה “ממוזלת” שכתבה השחקנית. ההצגה עלתה בחצר בית לפי התו הסגול, מכרה כרטיסים והעיפה את הקהל באוויר.

ייעוץ אומנותי, אופירה זילברשטיין, דרמטורגיה: עדנה ספנוב ושחקנים: אנה רוזמן, יעל מסנר וליעוז גוטמן.

” התרבות היא זיכרונה של אומה, מצפונה המשותף, המשכיותה ההיסטורית והצורה בה היא חושבת וחיה” אמר הסופר הצ’כי מילן קונדרה.

אנחנו מזמינים אתכם לגלוש באתרי האינטרנט של התאטראות הנפלאים שלנו בארץ החל מתיאטרון הבימה והקאמרי וחיפה דרך תאטראות ילדים ונוער כמו אורנה פורנת ותאטרון השעה ועד לתאטראות פרינג’ כמו תאטרון הסמטה, תמונע, תיאטרון קרוב ועוד, ולראות איך אפשר לתמוך בהם. להזמין הצגה אליכם עד חצר הבית? לצפות בהצגה אונליין? לתרום אם מתאפשר?

התרבות קיימת באהבה גדולה למען כולנו בין אם בטלוויזיה, רדיו, קולנוע או תיאטרון. זה הזמן להפגין אהבה חזרה ולתמוך וכמובן גם ליהנות.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן